Výplach mozku vol. II

20. listopadu 2016 v 11:13 | Klášterník |  Klášterníkův kosmos
A je tady zase, moje zcela neoriginální, do nebe volající amatérské cosi (nelze se pak divit, že se k nám nehlásí mimozemský život, že?).


Opět jedno velmi neaktuální téma, a to sice Evropská armáda (neaktuální proto, že je to už nějaký pátek a sobotu, co o tom hlavy po(vy)mazané jednaly). Jako vždy, jsou lidi, co jsou pro, lidi co jsou proti a ti, kterým je to u jisté části těla (ano, u té na které sedíte). Mohl bych tady mlet o tom, že by to bylo posílení bezpečnosti Evropy, nebo o tom, že by to byl nepřehledný mumraj plný byrokracie a dohadování o tom, kdo bude mít hlavní slovo. Nemluvě o bezpečnostních rizicích spojených se špionáží atd. mohl bych tady vytahovat názory typu okleštění samostatnosti resp. soběstačnosti obrany jednotlivých států Unie, že je to zbytečnost, jelikož jsme přece v NATO a jiných super organizacích.Ona ta myšlenka přišla jaksi předčasně s tím, že se blíží volby v jisté velmi (ne)populární zemi (a všichni víme, o jakou jde). Možná někteří zachytili výrok jednoho z kandidátů (toho, co má jméno jako kačer od Walta Disneyho), který prohlásil, že se musí soustředit na vlastní obranu a přestat se míchat do kdejakých zapadákovů kdesi v jiné dimenzi (o kterých ani neví, kde jsou nebo že vůbec jsou). A jako bonus označil NATO za přežitek. Nelze se pak divit, že se vynořil nápad vytvořit Evropskou armádu. Jedni nápad oslavují, jiní ho zatracují, Europäisch Wehr je využíván je hodnou přísadou do politické polívčičky před zahájením voleb.


A hurá k jinému tématu, mému oblíbenému, alespoň jak se může zdát. Ano, volby a vše okolo. Pomineme koho (nebo co) volit, žijeme přece v svobodné zemi, každý máme svůj úsudek (že ano) a nikdo nám do toho nemá co remcat. Taky se smějete? Sice to tak špatné zase není, jelikož se to teprve rozjíždí, ale víte, jak to dopadne. Hanění oponentů (obzvláště toho jednoho, bratra čobola), pomocí médií, sáhodlouhé diskuze o ničem (jelikož po volbách se na to zapomene), sliby hodné podobenství vzdušných zámků. Do toho panoptika shlížející z billboardů, rozdávání gulášů, koblih a jiných podobných blbostí, co se dají odečíst z daní. A jako vždy nechuť části obyvatelstva volit, jelikož je to nakonec všechno stejná pakáž. Teď se o nás zajímají, pak pro ně budeme jenom ovce, klasika. I když letos je tu bonus, ano mluvím o stranách odmítající přítomnost osob jisté víry a rasy na území "naší" země ("naší" proto, že je tu tolik rozprodaných pozemků patřících zahraničním investorům a majitelům, až běda). Předvolební výzkumy jim sice naději nedávají velkou šanci (mají okolo 3%), ale stačí, aby se zase něco zesralo a bude vymydleno. A když ne, vytrhneme něco z kontextu, trochu poupravit a bude.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama