Vložte název (Zase strikes back!)

20. listopadu 2016 v 11:07 | Klášterník |  Klášterníkův kosmos
Další várka rádoby mudrlanství je tady, aby projasnila podzimní šeď zjištěním, že je tady někdo, kdo má větší psychické problémy než ostatní (a ne, nemluvím o podzimní depresi, i když). Tentokrát to bude opět jedna z oněch politicko - něco - nějak úvah o tom, jak jde tenhle svět někam, kde rozhodně nezní Iron Butterflye s jejich In A Gadda Da Vida.

Pominuly krásy října, přišel listopad, do White House nastoupí psychopat (ehm, to jsem si nemohl odpustit). Tak to alespoň vidí většina "demokratického světa". Ano, demokratického když už demokracie není tím čím bývala, je jen jednou z dalších děvek, která je zneužívána elitou k maskování vlastní touhy po moci a kontrole. A penězích, že ano. Jedno jde s druhým. Můžete namítat že demokracie je fajn, můžeme být rádi že jí máme ( nikdo vám to nebere, to jsem rád taky), ale takové ty pomyslné přívěsky typu Neomarxismus, kde vám začnou vykládat, jaký máte mít slovník, nazývat věci korektně, to už zavání ohrožením svobody slova. A to je pokud se nepletu jedna z věcí, za kterou se před 27 lety bojovalo. Krom jiných svobod, samozřejmě. A to je tak trochu smutný, když si máme nechat diktovat co a jak komu říkat. Obzvlášť když se hučí do "většiny" jak má mluvit s "menšinou", ale do té se podobné sračky nehustí, jelikož to přece není nutné (nemluvím o sexuálních menšinách). A nemyslím si že jazyková bariéra by byla problém. Pokud se k menšinám budeme chovat jako k něčemu "extra", nakonec to dopadne tak, že oni se jako "něco extra" začnou chovat a pak sbohem, snahy a integraci, bye bye, byla s tebou sranda. Na druhou stranu dávat jim pocit méněcennosti taky není optimální, frustrace a vztek jsou akorát dobrá cesta do područí organizací typu IS a dalších, které na tom staví. Každý meč má dvě ostří, na jednom je podbíhání minoritám, na druhé jejich izolace a nezájem o ně. A na zlatou střední nikdo nepřišel.Popojedem od souvislosti k souvislosti. Jak souvisí Trump s Neomarxismem? Především tím, že na ně sere jak mouchy na obraz císařpána. Neskáče jak oni pískají, proto začali s demonstracemi, někdy dost stupidními (jako postavit se do dálnice, svítit mobily a…… pak se jedna z nich válí na zemi, sražená autem. Horký kandidát na Darwinovu cenu). Tam bude jistě ještě veselo. Všichni už jsou předem vyjukaní z jeho postoji k Putinovi (BuBuBu, aliance s Ďáblem, kde mám svěcenou vodu), jeho postoji k migrantům, k NATO a zahraničních účastech v konfliktech atd. A všichni vřitovlezci směr USA se třesou strachy, co se zesere. Možná nic, možná všechno. Možná se někdo vytasí s impeachmentem nebo bude Dallas 63 reloaded.


Další chuťovka, vyhláška o urážce hlavy státu. Welcome back, R-U. Absurdita, nebo vážně míněná věc? Obzvláště v zemi, kde je zvykem dělat si jistou část těla mezi nohama a zády z těch, co ovlivňují naše životy. Pokud vím tak věznice jsou už takhle plné, to by museli stavět další ( a nebo rýpaly deportovat). Je vidno, že se blíží další volby, strany již tasí drápky aby do svých spárů chytili co nejvíce ovčanů (občanů, ehm ehm) a mohli pak vesele dále vycucávat korýtko. Jistě, k hlavě státu by se měla zachovávat úcta, ale i ta má své meze (jak úcta, tak hlava státu), jinak to dopadne jako u J. V. Stalina a jeho kultu osobnosti. A o to tady jistě nikdo nestojí.


I když ne že by o absurdních zákonech byla v naší kotlině nouze, například jeden, který je dnes aktuální. Ano, zákaz prodeje o URČITÝCH svátcích. Člověk jde nakoupit v domnění, že mají otevřeno, jelikož dnes je svátek II. kategorie a ono bum prásk, zavřeno. Pešek, táhni do marketu. Ono samo o sobě dělit svátky na kategorie je dost debilní, jako by nějaké měly menší význam. Ano, není to jako v Merkellandu (Německu, má ty prostoto), kde vám zavřou na vesnici o půl čtvrté odpoledne v sobotu a pak do pondělí auf wiedersehen, meine liebe Kunde. Buďme rádi, že tohle není zavedeno, to by byla shopkalypsa jak mamutí stehno. Ono bude stačit ten chaos a zmatek o prvním a druhém Hodu Božím, kdy bude zavřeno. Konzum dostane na prdel, a stejně tak asi i zaměstnanci obchodů, k jejich smůle.


A zpět k tomu, co jsem chtěl hlavně napsat. 17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii, která, jak jsem psal výše je spíše jen loutkou. Nebudu, a ani nehodlám zpochybňovat činy těch, kteří se tohoto vskutku milníku našich dějin zúčastnili. Ale ruku na srdce, hlavu na špalek a nabrousit sekeru, kolik z toho, za co bojovali, stávkovali a byli biti příslušníky přežilo dodnes? Ano, stále omílaný fakt o demokracii, ok. Svoboda slova a názoru? Jistě, ale pomalu dostává na frak. Snaha kontrolovat každou myšlenku nekorespondující s převládajícím názorem, vznik centra proti dezinformacím, hučení o tom, co říkat a co ne. Defacto konsenzus EU, snaha smýt rozdíly mezi národy tím, že je donutíme myslet jako my (nemá to daleko k borgům, We are Europeans, bitches!),není to čistě náhodou podobné tomu, co tady bylo po roce 1948? Snaha potlačit národní identitu, zbavit se elit (těch skutečných)? Proti tomuhle se bojovalo před 27 lety, a teď je to tu zase. Čtvrtá říše, Merkelreich, EU. Jestli vám to přijde jako nacionalismus, jste divný. Nebo jsem divnej já.


Ono totiž je v módě nazývat nacionalisty extrémisty, byť jediné na co se vzmůže, je tvořit takové škváry. Ono vůbec každý, kdo jde proti proudu je nacionalista, rebel, odpadlík atd. Vlastenectví je mrtvý pojem, lepším jím nebýt vůbec než být pseudovlastencem. Takovým, co vytáhne vlajku na mistrák v hokeji, fotbalu (nic ve zlým, ale tohle mi jako vlastenectví nepřijde), pro jiného, že jde hulákat s davem na demonstraci proti bůhvíčemu. Každý správný obyvatel naší země (nechce se mi psát vyloženě jenom každý správný Čech) má prý navštívit Zlatou kapličku a vystoupat na Sněžku. Hlavně by měl znát alespoň naše dějiny. To by měl podle mě znát alespoň každý správný vlastenec. Protože neznalost dějin, neznalost souvislostí vede k jejich překrucování a zneužívání těch, co jsou u moci nebo k ní chtějí dostat. A hlavně slouží jako identita národa, která by neměla být zapomenuta, za žádnou cenu. Ano, jsme sice evropané, ale hlavně jsme Češi, Moravané a Slezané. Bohužel o dějiny nikdo zájem nemá (sám jsem to pozoroval během školních let, na druhou stranu, jsem lempl na vše matematicko-fyzikální), protože jsou nudný, votravný, radši budu já nevím co. A když už má, tak je prostě divnej, šprt, zasranej inteligent a knihomol. Další chyba systému.Tím bych končil, užijte si mlhavé počasí (ne, to není provokace), chystejte se na Vánoce, hlavně si nakupte dopředu, aby jste se pak nedivili, proč mají ty krámy zavřeno, omg já se na to vyseru jako…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama