Srpen 2016

Výběr štěstí

9. srpna 2016 v 19:23 | Katastrofa |  Básničky
1. Rozhoupej se k ultimativnímu okamžiku pravdy,
nezamotej si jazyk v minovym poli různejch polopravd,
koukej se jí zpříma do očí a odkecávej vole jak to jde,
cesta do nitra jejího bytí je dokonale šílená kámo.

2. Nezaváhá ani sekundu, kejvá hlavou, slzičky v očí,
ty vole, kdyby ty oči byly aspoň její, je to tak dokonalý,
jsem se ani nenadál a jsem zasnoubenej kus idiota,
sebranej z toho našeho živočišnýho trhu sexuální promiskuity.

Obvykle neztrácím hlavu uprostřed věty,
ale pokud jo, je čas na emocionální osvěty,
můj stín na její drobný tělo v měsíčním svitu,
změnenej život v jediným točivym světa obratu.

3. Dostal jsem všechno co jsem si jenom v životě přál,
smazala všechnu minulost, je to jako poprvý na začátku,
boj je znovu spravedlivej, protože proti světu se nejlíp,
naprosto všem šílencům stojí ve dvou, protože takhle jo!

4. Není čas na nějaký závažný myšlenky pro šílený poety,
emoce vládnou dnešnímu světu, v režii starejch mravů,
věděli jsme co od sebe chceme a dostali jsme víc než to,
výběr DPH takovej, že by se z toho i Babiš zesral blahem.


Obvykle neztrácím hlavu uprostřed věty,
ale pokud jo, je čas na emocionální osvěty,
můj stín na její drobný tělo v měsíčním svitu,
změnenej život v jediným točivym světa obratu.

Neznámá

9. srpna 2016 v 19:14 | Klášterník |  Klášterníkův kosmos
Jsem smyslná,
Jsem tajemná,
Jsem neznámá,
Jsem bez jména.

U jiných často jsem,
Občas jsem i pod mostem,
Napomáhám k známostem,
Mihnu se ti před nosem.

Zabalená občas v plášti,
Probouzím i pocit zášti,
Jsem všude, v Budapešti,
Praze, Brně, Bukurešti.

Když se někomu někdy ztratím,
Tak mu plány vážně zhatím,
Jiného pak obohatím,
Občas se i vrátím.

Kdo mě ztratí, hned se vzteká,
Muž i žena nade mnou blahem heká,
Kdekdo se mě i leká,
Jsem nacpaná peněženka!!!

Lovecká

9. srpna 2016 v 19:12 | Klášterník |  Klášterníkův kosmos
Jen co přijdu z práce domů,
Hned jdu na lov Pokémonů.
Beru s sebou obě děti,
S manželkou dám dvě-tři věty.

Všímajíc si smartphona,
Málem jsem šlápl do hovna.
A pár metrů opodál,
Přizabil se o kanál.

Synek hlásí pohotově,
"Pikachu je na hřbitově".
V okamžiku tímto směrem,
Blížíme se k cíli během.

Na místě jsem ovšem paf,
Lidí tam je celý dav.
V ruce drží mobily,
A obhlížejí čumily.

Někdo se ptá na můj důvod,
"Čekám na smuteční průvod".
Ta lež mě ale nespasí,
Mám na sobě kraťasy.

Hned je ze mě bojovník,
Než políbím obrubník.
Letím plavným stylem vskutku,
Ještě stačím sejmout budku.

Jak se válím na hromadě smetí,
Vzpomněl jsem si, kde jsou děti?
Ze hřbitova přes zeď prchají,
Divoce na mě mávají.

Když se na mě vrhla banda spratků,
Využili toho zmatku.
Pokémona sebrali,
A hned pryč zdrhali.

Úspěšný byl celkem lov,
Avšak nesmím na krchov.
Představu mám nehezkou,
Že skončil bych tam pod deskou.

Příště na příšerek lov,
Vezmu si já jistý kov.
Ten, co udělá ti v svetru,
Díru 9 milimetrů.

Výplach vol. I

9. srpna 2016 v 19:09 | Klášterník |  Klášterníkův kosmos
Výplach mozku vol. 1
A jsem tu zase, opět s dalším mudrlanstvím. Nenechte se zmást názvem, ten jako vždy neodpovídá skutečnosti. Ne, nebudu se věnovat tomu samému co minule (alespoň ne tak moc), na barák mi sice nic nesletělo ale Sicherheit ist Sicherheit.
Možná vám to přijde směšné, ale mám docela nahnáno z toho, jak se nám začíná pomalu ale krásně radikalizovat populace. Proč, to jsem načal minule (pokud vám od té doby nezkolaboval mozek nebo jste se neztratili v lese při hledání Pokémonů). Jednoduše, opět média. Ponechám ta známá, ta si kroutí fakta jak je libo, podle toho čím hlasem troubí (sledováním Č* z vás radikál asi nebude, i když). Mám na mysli ta "nezávislá", ty, které o sobě prohlašují, že ukazují svět bez příkras. Ano, možná, ale s hromadou reklam. Jistě, dá se namítnout, že na jiných portálech jsou reklamy také, ale ne v tak mamutím (mnohdy i horším) měřítku. Bannery, že by se za ně nemusel stydět kdovíjaký vylepovač plakátů. Příjem z reklam je tady evidentní, takže vskutku nezávislá média (a pravdomluvná, ehm).
Příkladů by tady mohlo být několik, ale jmenovat nebudu, určitě jste v poslední době na nějaká narazili. Například na FB, kde některý z vašich známých i neznámých sdílel článek tohoto a onoho. Poslední dobou Islámu a všeho kolem (jak jinak, jsem zase u toho). Ano, nadávejte na něj, nenáviďte ho, to je váš názor a vaše právo, to vám nikdo nebere. Ale asi vám vážně nepomůže číst článek z něčeho, co je tak závislé na reklamě, že bez ní nefunguje v "redakci" elektřina. To pak kdekdo může vydávat článek o sebevětší rasovině, (byť na tom není ani zbla pravdy, nebo je to překroucené jak prostěradlo po ručním ždímání), naštvat tím hromadu lidí (a je jich čím dál tím víc) a nakonec to skončí čím? Pogromy, lynčem? Bezva nápadem otevřít Auschwitz-Birkenau nebo Bergen-Belsen? Nejsem jejich zastáncem, jejich činy odsuzuji, ale nechci, aby to v tomto státu dopadlo jako v Německu během vlády nacismu. Tímhle si už jednou Evropa prošla. To musíme nechat na těch "nahoře".
Popojedeme, tentokrát z veselejší noty, i když jak pro koho. Mnoho "zaručených" návodů jak zbohatnout. Stačí klik a jste ….. v jistých místech (tam kde končí záda a začínají nohy). Ono se stačí podívat na název stránky. Doby hoaxu do emailu jsou sice u konce, (sem tam nějaký přijde), tak šup na sociální sítě. Takže, jste chudí a chcete zbohatnout? Klikněte na odkaz, zadejte číslo karty (tím lepší), a pak jako mávnutím kouzelným proutkem….. jste chudí ještě víc.
A tím končí tato epizoda, coming up next ……

Vložte název II.

9. srpna 2016 v 19:07 | Klášterník |  Klášterníkův kosmos
Opět, zase a znova. Dávám vale prznění poezie (zatím), a zapínám chytrák mód level 100. Minule jsem tady nakousl vliv masmédií na jedince a jeho vnímání okolí. Takže se blíží další škvár, zvolejte: Spas se, kdo můžeš, poberte svěcenou vodu a šup do kostela. Jistě, článků o tom je všude hafo, a určitě lepší (bože, ta upřímnost, ehm), mno ale každý má svůj názor a tady je ten můj (hóóódně laický, ofc).

O nestrannosti médií se vyjadřovat nebudu. Některé jsou asi tak nestranné podobně jako babča hajlující na sjezdu strany, jelikož její vnuk je velký zvíře a i když ona je zásadně proti, přece mu to nezkazí. Znáte to, M**r* se strejdou Andrejem, Bakala a spol. Jedny kydají hnůj na druhý, hlásný trouby hučte, co se do nich vejde. Ten je šmejd, ten ještě větší, ten ovlivňuje skrze tohle a ten zase toto. Noviny jsou možná mrtvé médium (nebo skoro mrtvé), ale člověk se zase u nich pobaví, pokud se dřív nezcvokne nebo se u něj neprojeví bipolární porucha. K nestrannosti u TV, možná jen o úniku informací jisté stanice, kde bylo zadáno, aby migranti byli, pokud možno, vykreslováni v co nejhorším světle. Fakt jim pak můžu věřit?


Určitě si vzpomenete na jistého ukrajinského vojáka a jeho dvojče proruského separatistu z reportáže jisté nekomerční televize. Byly si fakt podobní, že? Nabídneme pohled z obou stran barikády, ale víte, bolí nás nohy, tak se na to vykašleme. Pepo, hoď to do střižny, předělej text, OK? Nebo jakmile se uděje nějaké zmrdstvo, hned se vyhrabe reportáž z pravěku a hle co se stalo (viz Filipíny nebo kde, ten chlápek s nožem). Zkrátka BUBUBUBU, sníš zeleninu nebo přijde Béďa Trávníček a zakope tě po begónie. Klasika.

Další věc, kdy jste se naposledy z novin v televizi dozvěděli něco opravdu podstatného? Například ze zpráv jisté stanice nesoucí název jistých filmových a televizních studií (víte snad jakou myslím, a ne, nápověda publika se nekoná). HLP v každém díle, sentimentalita level nekonečno, ale dozvíte se opravdu něco? Teroristický útok na letiště, souhlasím je to zločin a zmrdstvo, ale jakou sentimentální s prominutím sračku z toho udělali v reportáži, a ten hudební podtext k tomu? Jistě, hrají na city, ale fakta dostali na prdel. Jako pobreč si, ale jestli chceš vidět víc, koukni na N**u nebo Č*24, tady na to serem (pokud zrovna na prvně zmíněné nevidíte ženu na poli, jak jí jahody, bez toho asi neusnete, to musíte vědět). Nemluvě o tom, že mají sklon opakovat videa po měsíci či delší době (někdy i kratší).

To samé s uprchlíky, opět hra na city na jedné straně se záběry malých i větších dětí strádajících zimou a hladem (vzápětí ohrnující nosy nad věcmi z humanitární pomoci), na druhé reportáže o sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem atd. (kde ani nebylo jasné, kdo za útoky opravdu stál). A čemu mám jako věřit? Mám litovat malé děti, jelikož koneckonců mám city a svědomí (ehm) nebo mám jít skandovat s davem a vrhnout se na prvního Araba co uvidím? Mám dát průchod křesťanské lásce k bližnímu, i když jsem agnostik nebo ateista jak sloní stehno, a pomoc jim nebo jít bránit kulturu křesťanského Západu a po tisíci letech (skoro) udělat další Křížovou výpravu? Zkrátka Brain bukkake olbřímích rozměrů.

Popojedem. Nejprve varování, táááákže. Vzhledem k tomu jak to vypadá, tak tohle nevypadá, tak jak to vypadá. Teď když tápete nad dadaismem a hledáte smysl v nesmyslu jedeme dál. Fobie z Islámu, přikrmovaná médii, tu oprávněně, tu ne (v jaké míře to je na vás). Nejsem zastánce Islámu, ani Sunny boyo, ale taky mi to občas nezávisle myslí (vskutku, občas) aby bylo jasno. Ale představte si, jak by asi vypadaly Křížové výpravy před 900 lety +/- z pohledu moderních masmédií. Máte tu myšlenku? Děli se stejné hrůznosti a obludnosti, křižáci se s "pohany" dvakrát moc nepárali. Média v té době byly maximálně tak kronikáři, ty si ale dávali pozor na to, co píšou, jinak by skončili bůhví kde. A to vše ve jménu jediné pravé víry. Jak by asi vypadal titulek z dobytí Jeruzaléma během první výpravy? Křesťanské vojsko dobylo Jeruzalém, následoval masakr civilního obyvatelstva a rabování, ničení pohanských svatostánků (následuje inzerce na sandále). To samé se opakuje teď, akorát se vyměnili strany a kronikáře nahradili internet a televize. Mnohem snadněji se dozvíme o posledních útocích, o situaci v kdejakém tralalákově. Díky médiím se Islám vnímá jako zlo, ale jak by se svět vnímal Křesťanství před oněmi 900 lety, kdyby existovali masmédia v obdobném měřítku? Jak by na něj nahlížel například Dálný východ? A co původní Američané z obou Amerik? Asi ne moc pěkně. Takhle by se to dalo aplikovat i na jiné věci.

Kapitalismus x komunismus, Západ x Východ. Další oblíbené téma. Tu intervence, tady taky, já čekám s růžemi a nic. To jsem tady řešil minule, bohužel vlezdořiťství se rozjede naplno s příchodem "voleb". Propaganda pojede naplno (netvrďte, že ne). Mozkové buňky opět dostanou záhul (doporučuji vitamín K s vodou, pak nezbyde nic, co by bylo záhulem ohroženo), jelikož se spustí kolo pindání, slibů a planých řečí. I když připouštím, že některé plané nebudou (ty, o kterých ve volebních programech nebude ani zbla). Podle toho se bude točit kormidlo na lodi Czechia (kdyby náhodou někdo, že jsem nemoderní), tu na Západ, eventuálně na Východ. A podle toho bude masáž v médiích. A jelikož známe historii jisté lodi (áno, myslím Titanic), můžeme se srazit s ledovcem. Jedním z nich může být právě rozdělení obyvatelstva na více myšlenkových táborů, než je zdrávo. (Teď možná dělám BUBUBU já, ale v téhle době je možné všechno). A ano, opět jsme u médií.


Jelikož média ovlivňují jedince, ty se sdružují a vytváří skupiny, buňky, svazy. (vrána k vráně sedá, i když žádnou jsem dlouho neviděl). Nakonec to dopadne jako v jisté zemi, (v té, co si CNN spletla s Irákem) před 80 lety. A to prdel nebyla. Médiem bylo sice jenom rádio, ale i to v té době stačilo. Opět tady straším, ale znáte to, někomu rupne v bedně a už se veze i se zbytkem.

Rodiče vychovávají své děti podle jistých zaběhnutých měřítek jim vlastních (více či méně pozitivních), přičemž oni samy jsou ovlivňováni médii a tento pohled přenáší na své děti. Klasika. Samozřejmě ne vše lze svádět na média (ty informační, nemyslím filmy, seriály a hry, tam je to jiná), ale vidět je to dost. Pokud půjdete příště protestovat za levnější banány tak si na to vzpomenete.


Co k tomu nakonec? Média ovlivňují každého jinou měrou, někoho dost, jiného málo nebo vůbec. Čtěte a koukejte se, na co chcete, stejně tomu neutečete (pokud nenaháníte Pokémony, to zaspíte i vlastní pohřeb). Neutrální to snad bylo dost, ale nakonec je to můj názor, a kdyby to někdo viděl stejně tak bych se asi ……. (doplňte za 10 bodů)

Konečně konec, zvolejte: Sláva, zahoďte svěcenou vodu a šup z kostela. K televizi na výplach mozku, abyste zapomněli na tyhle fekály.

PS: kameny házejte, ale jen ty drahý, křemenů mám dost.


Proč se radikalizujeme?

9. srpna 2016 v 18:57 | Katastrofa |  Dlaždič Katastrofa
Mělo tady bejt něco vtipnýho na začátek, jenže jsem si řekl, že jsem dost dlouho nepsal (protože znáte všechny ty komický věci co se týkají dovolenejch, obskakování Vašich druhejch srdíček und tag nějak tak), takže dneska se strýce Fera nedočkáte. Píšu to v presu, protože pro mě má Klášterník připravený nový věci a je čas trochu flákat do klávesnice, protože ten časovej limit je neúprosnej. Asi jako hudební kritik nad čímkoliv českým.

Rok 2016 je bodem nula na časový ose, která nám říká, že jsme se naučili žít s bandou muslimskejch teroristů a červenec nám jasně ukázal, že je to v podstatě v pohodě, když se nějakej vyhodí do povětří, uspořádáme veselej průvod, pobrečíme si, zabalíme držtičky do státních vlaječek (většinou francouzská, v poslední době i německá), odsoudíme strůjce jako psychopaty, dočkáme se několika srdceryvnejch příběhů o tom, jak zabiják byl hodný a tichý klučina. A udělal to stejně kvůli tomu, že ho ti hnusní ateisti šikanovali. Co se stane? Lidem z toho začne jebat.

Dlouhou dobu jsem to bral jako nadsazenou informaci, ale Klášterník se mnou měl v posledních dnech dost debat na tohle téma, protože se motá okolo těhle zmrdoskupin a sám byl zděšenej z toho, že se najde spousta idiotů, co nadšeně tleskají rukama masovýmu zabíjení minorit. To, že s náma vyjebává minorita a měla by se přinutit respektovat naše zákony je jedna věc, ale to abychom na ně pořádali pogromy, je doprdele už zpíčená druhá strana mince. Vyvstává otazník v prázdný palici pana Katastrofy.

Jak jsem psal v předchozích článcích, jedním z hlavních věcí, proč se lidi začnou chovat jako banda psychopatickejch čůráků je to, že na řešení problémů politici serou stejně jako sere feťák na placení nájmu. Není to jejich problém, ty idioti mají svoje bodyguardy, vysoký ploty, velký limuzíny. Masírujou Vás neustále nějakejma zasranejma útokama, v poslední době se začínají objevovat snahy manipulovat okolnosti, jako novinář tureckýho etnika měl "zaručený info" o tom, že před mekáčem střílí nějakej pojebanej neonácek a křičí, že je Němec. Nakonec se z toho vyklubal muslim co střílel po ostatních muslimech. Protože sunniti a šíité. Super, tak si v Evropě kromě zabíjení bezvěrců krátí chvíli i tím, že si vyřizujou účty i mezi sebou. A co vidíte v zasranejch zprávách. "Speciální" policejní komando z Německa, který má na sobě zpíčenou reflexní vestu, aby pachatel viděl, že mají automatickou zbraň a pokud je bude zlobit, budou doopravdy hrozně moc zlí!

Pak je tady banda neziskovek, která v každejch svejch osvětovejch kampaních vybere jeden zářivej příklad a prezentuje ho nám ostatním hlavou i prdelí. Takže se to dostává do absurdního rozměru, kdy máme podle mainstreamu přejímat pozitivní diskriminaci. Nechápejte mě špatně, jakákoliv diskriminace je zpíčená zkurvenina. Tak jako nebudu nikoho diskriminovat kvůli tomu, že je černej nebo žlutej, nebudu mu prokazovat speciální laskavosti kvůli stejný věci. Pokud mám špatný nebo dobrý zkušenosti s daným etnikem, budu se chovat buď vřele nebo odměřeně. Ale nebudu ho nijak šikanovat, protože je to špatný. Jenže barva kůže nedělá člověka, milý neziskovky.

Existuje spoustu konspiračních zmrdů z obou stran, jak z řad radikálů, tak od pražskejch sluníček. Na jednu stranu můžeme nadávat kolik chceme na šílence Konvičku, ale doprdele, nemůžeme brát pak vážně ani Kocába, protože oba dva jsou plný píčovin, jeden má koncentrační tábory pro muslimy a druhej typ má neustálej mesiášskej komplex Západu z kolonizační éry, na kterou můžeme hodit bobek, protože jsme nikdy zpíčený kolonie neměli. Je nutný vidět mezi řádkama a nebejt ničí užitečnej idiot, protože těhle kreténů je na každý straně až moc. Je základní myšlenkou každýho normálního člověka pár jednoduchejch pravidel. Používat zdravej rozum, neubližovat ostatním a nenechávat si ubližovat, nehrát si na spasitele světa, pomáhat tam, kde to podle Vás má smysl a hlavně v blízkym okolí, protože o ty lidi se většinou nikdo nestará.

Máme v Jiřetíně pod Jedlovou azylovej domov pro matky s dětma, je to příběh plnej silnejch lidskejch příběhů, snaží se z nich udělat právoplatný občany, který budou společnosti prospěšný a budou se umět jednou postavit na vlastní nohy a v mezích vracet to, co se do nich vložilo. Ten domov má neustále problém s financováním (ne vážně, dost velkej problém, protože charita), protože se většina peněz sere do jinejch zemí a nepomáhá se tam, kde by to mělo bejt samozřejmý. Tohle může taky srát lidi a je nutný se k tomu postavit čelem. Stát se má především starat o svoje občany, teprve potom můžeme mít komplex celosvětových pomahačů. Pak to má smysl, když vyřešíme všechny svoje problémy, tak můžeme říct "A teď pomůžeme Vám." Tahle situace nikdy nebude, budeme tady mít spoustu smutnejch příběhů, jenže můžeme otevřít náruč i lidem co pomoc doopravdy potřebují, v rámci našich omezenejch zdrojů (Nemůžeme pomoc všem a nikdy nepomůžeme všem, ať to zní jak chce depresivně). Pomoc potřebují slabí. Nepotřebují ji muži v produktivním věku s muskulantní stavbou těla. Potřebují ji děti, matky, staří a nemocní. Pomáhali jsme při jugoslávském domovskim ratu, před tím jsme se starali o rodiny z Vietnamu, po skončení války se vrátili do své vlasti nebo se zde integrovali.

Nemůžeme házet perly sviním, ale zároveň nemůžeme bejt banda magorů co se bude mstít na celym etniku a kvůli svojí krátkozrakosti potrestá i integrovaný jedince, který tady nikdy žádnej bordel nedělali. Ono je to všechno sranda do tý doby, než vezete v autě vystrašenou pracující cikánku, co Vás úpěnlivě prosí o to, abyste jí hodili domu, protože má strach z toho, že jí zmlátí banda zpíčusenejch neonácků. Zdravej pohled na věc byl shrnutej v jejích slovech.
"Ať zmlátěj ty líný kurvy co nechtějí makat, ale nás pracující ať nechají na pokoji."

Problémem dnešní společnosti je hyperkorektnost a tendence dušení potlačovanejch emocí z omezování svobod (zakažme diskuzi a řveme na jedny, že jsou xenofobové a na druhý, že jsou banda vítačskejch píčusů), je mezi náma dost labilních jedinců, kterejm může přeskočit. Ono se dost dlouho smějeme českýmu salámismu, ale pojem defenestrace má původ v českejch zemích. Nechci, aby tady byly pogromy na etnický Čechy, jedním dechem ale dodávám, že taky nechci, aby tady byly pogromy na minority jakýhokoliv vyznání. A stát je takovej čůrák, že tyhle nálady jenom rozdmýchává.

Pomalu s tím molotovem, mohli byste trefit i normálního člověka.
Pivo nechte u dveří.
Strejda K.