Věříš v revoluce? Tak si dej facku. Kokote.

19. června 2016 v 15:12 | Katastrofa |  Dlaždič Katastrofa
Stojím uprostřed velké propasti, kterou se stal můj život. Neznamenám nic a nic nebudu znamenat. Má budoucnost je nekonečná přímka, na které jednou přibude bod konce. Bod konce se nezadržitelně blíží, smete nás všechny na kolena, až nás provrtá rakovina, mozky budou oblbnutý mrtvicema, vzduch znečištěný tělama hořících ekologů, zapalující se protože jim vykáceli jejich oblíbený les a IKEA se musí bojkotovat. Přichází konec civilizace, už ho vidíme, jak se blíží. Bere nás něžně za ruku říkaje, že to bude dobré. Že nakonec přijde spasitel, který nás zachrání před zástupy gayů, lesbiček, transgenderů a všema lidma, kteří se odlišují. Dobrý, tak takhle si představuje budoucnost křesťanský fundamentalista, když jsem teď nahnal slova totálním mentálním výplachem, můžeme jít konečně o dům. Dál. Líbilo se Vám to, mě neojebete, vidím to na Vás!

Tak jsem si chtěl dát o víkendu pauzičku, abych se trochu zregeneroval (rozuměj zahrál si Battlefleet Gothic: Armada, DLC k Falloutu 4 - tady hate pořád hoří, okusil Project Brutality, ještě zkouknul blurayovou speciální verzi Vetřelců a když zbyde čas, tak trochu zaonanoval), jenže Klášterníkovi ruplo v bedně, začal psát jako smyslů zbavenej, tak jsem si řekl, že sem teda taky něco vyseru, abych nebyl za toho zkurvenýho vykořisťovatele, co se přiživuje na ostatních lidech. I když to tak samozřejmě je. Ale. Žádný ale tam není. Takže další ze série rychlokvašenejch dílů. Budeme se zabejvat tématem zmrdanejch revolucí, který se totálně zesraly. Protože "Viva la revolución píčo!"

Dobrý, píčovinu na začátek máme za sebou. Sebereme si několik případů z historie, abychom si potvrdili hypotézu o tom, jak revoluce nefungujou. Hej, vy v tý zadní lavici! Poslouchejte, od čeho si myslíte, že jsem asi tak placenej? Jo, máte pravdu, nejsem placenej. Ach jo. Ani ti Rusáci nepošlou žádný peníze. No, tak bude následovat delší výčet, pár si jich dáme, abychom si potvrdili to, že házet zápalný lahve na policajty je píčovina, že sprejovat po stěnách je taky píčovina, že odpor je možnej, ale násilí nevyřeší nic. Respektive vyřeší ukončení životů nějakejch lidí.



Začneme u komunistickejch revolucí, zmiňme tady třeba revoluci v Rusku nebo na Kubě. Komunismus fungoval na přitažlivý myšlence, že všechno bude antiautoritářský, budeme žít bez sociálních rozdílů, nebudeme perzekuovat nikoho za názory, který má, tak se to samozřejmě už systémově muselo zmrdat. V roce 1917, kdy byl převrat v Rusku se to zesralo takovým způsobem, že dvacátý léta byly naplněný válkou mezi bolševikama a menševikama, hladomor, lidi neměli co jíst, tak jedli děti (ne fakt nekecám). Chcípnul Lenin a přišel Stalin, ehm. Popravy, čistky a podobný hezký věci. Na Kubu přišel Fidel a Ernie, převrhli to v roce 1959, no a zbytek už taky víme, jakej ekonomickej gigant je z Kuby. Ale zase tomu rozumím, bejt zmrdskou kolonií USA, tak bych se zesral jako zpíčenej zmrd, protože lepší mrdat hnusnou ženskou než se nechat mrdat latentním homosexuálem. Nebo heterosexuálem, pokud máte jinou orientaci.

Náboženský revoluce, dobrym příkladem je iránská revoluce z roku 1979, kdy muslimskou komunitu začalo srát, že jim vládne loutková vláda podporující zájmy Velký Británie. Pokud to vezmeme z globálního pohledu, musíme se nezadržitelně zeptat sami sebe, jestli by nám vyhovovalo, kdyby nám vládla nějaká loutka, která by podporovala zájmy zahraničních těžařskejch firem drancující nám nerostný suroviny. Tak teda sesadili dynastii Pahlavi a Chomejní vládnul. Všechno to vypadá příliš hezky co? Tak otevřete oči doprdele. Irán je dneska muslimskej stát, kterej se řídí Koránem. Nebo jeho zmateným výkladem, to nechám na Vás. Když ti známí, co se vrátili z Iránu vypráví o tom, že největší trend v popravách je popravování pomocí jeřábu (oběšení a veřejný popravy), tak to moc v pohodě není. Tak to máme třetí revoluci, teď můžeme jít ještě o kus dál.


Můžeme (ba přímo musíme) se zmínit o revolucích v roce 1989 - 1993, takzvanej rozpad Železný opony a demokratizace společnosti. Taky to všechno zní až příliš hezky co? Je to hezký až do chvíle, než zjistíte, že všechny komunistický obludy převlíkly kabáty a vyrazili na smeč do ODS a ODA. Přišla kuponová privatizace, ojebávání obyčejnejch lidí. Můžeme píčovat i ohledně toho, jak jsme lezli do prdele USA. Jenže, máme aspoň tu naší iluzorní demokracii, za to, co píšu mě dneska nikdo nezavře. Za to patří i tomu humanitárnímu bombarďákovi dík, i když se na tom jenom svezl jako obvykle. To v Rusku se probudil Jelcin, tak si řekl, že bude mít taky moc. Jak to vypadalo v 90. letech, v Rusku ví každej. Pokud ne, tak si představte Ukrajinu dneška, přidejte víc AK47, pár černejch Mercedesů S600, mikiny Addidas, zlatý řetězy na krku a finanční krizi roku 1998. Akorát, že se narozdíl od Bolševika tak moc nezabíjelo. Jen sem tam nějaká přestřelka no.


Zvláštním případem jsou revoluce v zemích severní Afriky po roce 2012, který nám říkají, že pokud už svrhnete svojí vládu, tak to neznamená, že to půjde lehce a že se polovina věcí o který Vám jde nezesere. Vezměme si příklad Libye, ano Kaddáfí psychopat, let Lockerbie, semtex na palubě, byl to diktátor co neudržel dickoně mezi nohama, tak ošukal naprosto všechny ženský, byl trochu víc zaměřenej na paní Riceovou. Bam, novej precedens se vytvořil a zbrojila se opozice. Bohužel, opozice byla mnohem horší než oficiální vláda. A po čtyřech letech máme krásně nefungující stát, kde to zase odsral normální člověk. Ale země byla osvobozená a zlí lidé svrženi, tak tleskáme ne? Všechno v pohodě.


Když už jsem onálepkovanej jako totální vykuřburt Zemana, tak si musím rejpnout do zfušovaný volby prezidenta, která měla dopadnout pozitivně pro pravdu a lásku. Naštěstí nedopadla, takže se nám tady stala taková malá revoluce. Spoustu politiků odsoudilo demokracii, protože si lidi vybrali prezidenta, kterej odpovídal jejich preferencím. Tak to vypadalo dobře, uronil jsem slzičku, že to bude jiný. Pak přišly parlamentní volby, kde to mělo bejt taky jiný. Ano, hodil jsem to zkurvenýmu ANO. Protože přeci jednou to můžeme změnit ne? A naše pěkná liberální revoluce se zesrala. Tak máme ve vládě čůráky, co kopou proti zájmům národa, máme zvýšený pokuty (jednou to Německo doženeme, jestli to nebude platama, tak aspoň pokutama) a vesměs se snažíme bejt zase papažštější než papež. No jo, každej neseme nějakou vinu. A dokonce i strejda K. v tom není nevinně, protože doprdele, kdybych se já idiot nechal nabrat jenom na koblihy. No, ale na druhou stranu, kdybych to hodil jinejm stranám, vypadalo by to podobně. Super, hezky jsem si to zargumentoval pro svědomí a můžeme jít dal. Tohle nebyla revoluce v pravym smyslu, ale ukázka toho, že když se mění nálada ve společnosti, není dobrý mermomocí podporovat nový subjekty. Konvička s IVČR nechceme by mohl povídat. Koncentrační tábor pro muslimy, to přeci není špatný, že jo. Jojo, i pro ty co nedělají bordel. Ono stejně, proč je deportovat, když z nich můžeme udělat obaly na knihy? Tenhle rozdíl mezi nacionalismem a totální xenofobií nechápe spoustu lidí, tak bacha na to.


Tak zase za pár dní, jestli mě Klášterník nebude srát a tlačit na pilu. Zase se tady musí strýček ukázat, že jo. Kejváte hlavama, že mi rozumíte, ale chcete mě dostat jenom do Vašich kolejích.


Strejda K.
Pivo nechte u dveří jako obvykle.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama