10 přehodnocenejch filmů

6. října 2015 v 19:05 | Katastrofa |  Katastrofova desítka
Tak se tejden s tejdnem nesešel a já tady zase plivo svoje žvásty. Je to depresivní, protože o víkendu mám školu, takže bych to asi nestihl v čase a nemůžu přeci zklamat svoje ortodoxní čtenáře!

Haha, můžu a zklamal jsem, ale teď o to nejde, teď je Katastrofa dobrej týpek co každýmu pomůže a mluví jenom pravdu. Nají se a pomodlí se, jde do postele. A je vůbec úplně jinej týpek.

Budeme se zabejvat filmy, který se vynášejí do nebes víc než injekční stříkačka Kurta Cobaina. A stejně jako Nirvana v grunge neznamená, že když je o vás nejvíc slyšet, jste automaticky nejlepší.

10. místo - Interstellar

Nolanova úchylárnička. Nolana uznávám kvůli totálně úžasnýmu restartu batmanovský série. i když Batman mluvil jako zpěvák jakési nejmenované death metalové skupiny, měly filmy neuchopitelného ducha. Noir? Jo! Dobrej příběh? Jo! Totální šílenství fanoušků série? Jóó! A najednou každej věděl o jakýho režiséra jde. Tak si brouzdnul před ukončení batmanovský série Počátek. Což by zajímavej film, ale přenastavenej takovym šílenym způsobem jako Watchmen. Může to bejt zajímavý, ale čumět na to tři hodiny je dost úmorný. Ale dalo se to, né že né. Jenže pak vrchní přišel s Interstellarem. Byl jsem natěšenej a vypl jsem ten film v půlce. Málem jsem se zabil. A nespravili to ani onanijní scény ve vesmíru. Přehodnocený odpad. Koukněte se radši na 2001: Vesmírnou Odysseu.

9. místo - John Wick

U tohohle filmu nebudu dávat moc nenávisti na odiv. Je to řemeslně dobře zvládnutá práce, boj působí hezky dynamicky, jenom se člověk nemůže zbavit dojmu, že je Keanu nesmrtelný. Heh, něco na tom bude. Jenže stavění tohohle filmu vedle filmů jako je The Raid: Redemption a The Raid 2 je naprosto mimo místu. Je to jako když krásně osmažený řízek srovnáváte s řízkem co vám připravil Zdenda P. se všema možnejma vychytávkama co zná. Ale film to není špatnej, stejně jako obyčejnej řízek.

8. místo - Avengers: The age of Ultron

Jo, marvelácký pakárny může každej. První Avengers byli celkem dobrý, když jste odhlídli od toho hroznýho patriotickýho bullshitu a všech těch krávovinek o tom, jak nám USA dělá službu a opět zachraňuje svět (ok, už nad tím přemýšlím vážně dost). Ale druhý díl je nudný. Praktické efekty jsou nahrazeny CGI, všechno je tak nechutně počítačové až to zabolí. Když si uvědomíte, že tenhle film vydělal pětinásobek toho co poslední Mad Max, je něco se světem v nepořádku.

7. místo - nová trilogie Star Wars


Moje srdce má tvar spektáklu George Lucase, doopravdy mám původní trilogii rád, proto jsem dost naštvanej, když se někdo zmíní o nové. Mezi mými kamarády je rozšířený mýtus o kvalitě nového materiálu. Rád bych jim věřil. Jenže se v ten moment ozve asi pět milionů hlasů řvoucí na kamarády, že je to sračka. Velká CGI přehlídka, je to nudný a pak je tu Epizoda I. Největší průser ze všech průserů. Futrál.

6. místo - Paranormal Activity (série)

Šokantně děsivé a neskutečné levné na natočení. Jinými slovy prvoplánové, nudné, stopáž je delší než seznam výmluv manažera nadnárodní firmy (ehm, ehm, Volkswagen). Nic se v tom filmu neděje, je tam duch, straší. A vás bude strašit, že z 90 minut filmu je zajímavých asi tak 10 minut. S mým milovaným Insidiousem naprosto nesrovnatelné.

5. místo - Záhada Blair Witch

Kultovní klasika o čarodějnicích, spálených věcech a rádoby reálných věcech. Ve své době film vydělal asi milionkrát milion svého rozpočtu. Byl první svého druhu. S odstupem času se dá říct, že film není až tak děsivej a ve výsledku i nudnej. A konec je vážně vrchol lemráctví scénáristů. Naštěstí to lidi začínají vidět. Je tu hned líp.

4. místo - Matrix série

Byla doby, kdy se nedalo uniknout tomuto filmu. Byl všudypřítomný, nepopírám, že zrevolucionalizoval celý žánr akčních filmů. Jenže tam, kde první film byl vítaným zpestřením žánru byla pokračování něčím lehce až těžce nehodným značky. A to ani nemluvím o levném CGI. Pan Smith, že ano. Je to relikvie doby a bojím se, že hodně nových filmů takhle skončí.

3. místo - Terminátor Genisys

Poslední Terminátor je takovej průser, že i předchozí průser (Salvation) vypadá jako docela dobrej film. Salvation se nedá upřít alespoň snaha nově uchopit celý téma. Genisys se nestará. První čtvrtinu musel psát jinej scénárista, všechno vypadá minimálně na průměrně dobrý akční film. Chyba lávky. Spoustu logických nesmyslů (starej Arnie zabije osmdesátkovýho Arnieho, přijde T-1000 a oživí zničenýho terminátora, vážně?), nezáživnou akci a co je nejhorší absolutní znásilnění svěřenýho materiálu. James Cameron by je měl soudit a požadovat náhradu. Na CSFD má film 67%, je víc jak první Šílený Max, proto tady musí bejt.

2. místo - Kick Ass

Komixárna komixáren, všechno natáhnutý do extrému a mělo by to fungovat. Ne tak docela, je to dobře hodnocenej film. Jen se nemůžu zbavit tý hořký pachuti na patře, všechno je tak nějak stereotypní (má to tak bejt) a je to předvídatelný (zase to tak má bejt), k hlavní postavě jsem si neudělal žádnej vztah. Takovej neschopnější Peter Parker. Ale lidi to prej žerou. Já ne.

1. místo - Sweeney Todd

Vlhkej sen všech wannabe poetickejch duší, od hlavního "umělce" Tima Burtona. Já ho respektuju za Eda Woodse, za pár pakáren jako je Mars Útočí a podobně. Jenom je třeba si uvědomit, že tohle byl průser. Johnny Depp a šukna režiséra neudělá z šílenýho muzikálu dobrej film. Jedna moje bejvalka tenhle film měla ráda. A všechny moje bejvalky měly rády Tima Burtona. Huh, to je vypovídající ne?

Tak zase za tejden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama