Katastrofova desítka: Kapitalistický pravdy

26. října 2014 v 18:56 | Katastrofa |  Katastrofova desítka
Tak, po dlouhý době jsem se opět dostal k tomu, že vyplodím nějaký výmysl na téma mojí dokonalý desítky. Text se mi samozřejmě jednou vymazal, takže to bude o něco zkrácený, protože jsem samozřejmě nasranej, že se proti mě spikla veškerá technologie světa a chtěl bych se podívat na jiný TOP10 žebříčky. Bude to o kapitalistickejch sračkách, který můžete najít na klasickejch kapitalistickejch názorech, jako je třeba Idnes. Iks-dé. Chcípni Katastrofo, chcípni.

10. Nepřítelem demokratického světa je Rusko
Absolutně nejlepší názor na začátek, naprosté opovržení čímkoliv východním a adorace všeho západního, tady můžete vidět rozdíl mezi Novinkami, kde je zase obrovská většina lidí, která miluje Rusko. Je to o brainwashingu, kterej se nám někdy může totálně vymknout z rukou. Ano, koukám na tebe magazíne Reflex.

9. EU je nové SSSR
Kolikrát jste četli na "internetech", že EU je nejhorší možné společenství, která nás kdy mohlo potkat a že by bylo mnohem lepší, kdyby byl rok 1938 a byli jsme součástí nacistického Německa. Samozřejmě zase tak úplně ne, ale názory některých diskutérů jsou doopravdy komické. Při referendu o vstupu do EU bylo 77% veškerých voličů pro vstup do EU, takže bych všem chtěl říct, ať mlčí, koukají do země a když chtějí říct cokoliv o EU, tak ať se kouknou do svého svědomí a řeknou si "Jak jsem tenkrát hlasoval Fando?" Cokoliv, co nám totiž EU dá je závazné, jakékoliv podmínky, které byly nastavené při vstupu jsme samozřejmě neodsouhlasili (tomu se říká ironie). Podívejte se na Svobodné, dokonalá čecháčkovská strana.

8. Opovrhování manuální prací
Když jsem chodil do školy, tak nám učitelé s oblibou říkali, že pro každého z nás je připravena dobře placená manažerská práce, nebude problém pracovat v Bruselu a v jiných cizích destinacích. Jenže, když 80% rodičů narve svoje děti do ekonomické školy, která z nás má vychovat manažera, tak nám vyvstává otázka, komu manažeři budou vůbec rozkazovat, šest manažerů na jednoho manuálně pracujícího člověka? Huh, jooo. Po nějaké době většina z nás skončila na bizardních pracovních pozicích, o kterých si myslela, že nikdy nebude muset dělat. A ta menšina lidí, která se dostala do manažerských pozic si strašně užívá, když může nadávat na ostatní pracující.

7. Problém s Cikány
Zase tady vidíme paralelu s Novinkami, jde o to, že máme vnímat to, že jsou Cikáni jenom příživníci. Nebo úplný extrém, že jsou státem chráněné etnikum. Dovedu pochopit špatné zkušenosti pokud vedle vás bydlí a budí vás hraním písniček skupiny Gogol Bordello, ale jinak se ptám, jestli nemůžeme koncentrovat na naší nenávist k měnění světa než k tomu, že budeme na internetech šířit pogromy a mít těžký kecy o tom, že jsou méněcenný.

6. Pravdoláskaři a Václav Havel
Devadesátý léta byly érou, kdy nám ve škole vtloukali do hlavy, že komunisti byli hajzlové, nejlepší jsou Američani, nejlepší věc, kterou můžete udělat je vydělávat těžký prachy a cokoliv, kde je Václav Havel je pure gold. Byli jsme vybrainwashováni, nějak jsme zapomněli na kuponovou privatizaci, předání moci za určitejch podmínek, pálení svazků agentů STB a podobnejch věcí. A ohledně Havla bych řekl jenom to, že i Thatcherová by byla hrdá na takovej kult osobnosti (ehm ehm Ruzyně).

5. Minimální mzda je přehodnocená a zpomaluje podnikání
Z hlediska bohatého kapitalisty je jasný, že budete chtít snižovat veškerý náklady, abyste si mohli konečně koupit nový BMW M5 s dokonale umělym soundem, kterej bude stejně umělej jako silikonový prsa vaší sekretářky, která má svojí hlavu zrovna mezi vášima nohama a obvykle se znáte jenom ze záporný vzdálenosti. Nicméně na chvilku vypněte svůj money makin´ mód a představte si, že budete muset opravdu žít z minimální mzdy. Přijde vám všechno pořád v pořádku? Dáte 70% svýho platu za nájem a pak co? Nepotřebujete jíst, já na to zapomněl. Buďte ve styku s realitou.

4. Jakýkoliv státní podnik je předem určen k nezdaru
Tady s nimi musím z části souhlasit (ČSA), jenže vyvstává otázka, co by se dalo dělat se státními podniky, kdyby byly efektivně řízeny? Renault je francouzský státní podnik, má pod sebou Nissana (zdravíme Godzillu R35) a šlape to dost dobře. Nebo si doopravdy myslíte po zkušenostech se sportovcem Rittigem, že soukromá firma funguje doopravdy líp? A co opravy dálnice D1?

3. Neskutečný militarismus
Podle poloviny diskutujících bychom měli být pohřbení ve vyhřezlých střevech, krvi a vystřílených nábojů ráže 5,56 mm, mokří od deště a do taktů národní hymny likvidovat nepohodlná etnika, slovanské příbuzné nebo Islámisty. Když si všimnete rozhovorů s generály o palčivých záležitostech dnešní doby, tak se téměř vždycky dočtete o jejich opatrném vyjadřování a reálné vizi několika tisíc mrtvých mladých mužů, jejichž smrt by byla zbytečná.

2. Stylizace do role odborníků
Tady si můžete ukázat prstem a říct "Hele, ty vocaso, vždyť děláš naprosto to samý." A já bych vám ač nerad musel zakývat hlavou a pobrečet si na maminčině raménku. Nicméně, od diskutérů mě odlišuje to, že obvykle na vás nebudu řvát s tím, že máte úplně idiotský názor a že jste intelektuálně neobdařen. Nebo vás začnou přirovnávat k Milošovi Zemanovi a voličům ČSSD/KSČM/ANO. Protože oni nejsou ovce a my všichni jsme. Alespoň v jejich hlavě.

1. Pragocentrismus
To mě vždycky dopálí do běla a nezpomalí to ani Space Oddity od Bowieho, ve zkratce Vám povím o českém snu nebo jak tomu mezi mými kamarády říkám řešení všech problémů. Potřebuješ dobře placenou práci? Praha. Chceš kulturu? Praha. Cítíš se osamělý a chtěl bys mít dobré místo, kde by ses mohl zabít? Praha. Potřebuješ mít hipsterskou holku? Praha. Jsi prostitut a rád by sis přivydělal? Praha. Nevíš, co dělat se svým životem a utíkáš sám před sebou? Praha. Máš mě ráda? Praha. Iks-dé.


That´s all folks!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama