Alkohol (Další inteligentní téma týdne blogu.cz)

18. října 2012 v 16:40 | Katastrofa |  Thrash, odpad, pakárny (který se nehoděj nikam jinam)
Páteční noc a sobotní ráno, dva milenci, kteří se nikdy nepotkají a přesto jsou u sebe tak strašně blízko. Skoro se dotýkají rukama a pak rozbřesk všechno zhatí. Zůstává jenom spálená země a šrámy na duši. Nebo by se slušelo říct šrámy na játrech? Život Pavla K. byl lemovaný alkoholovými patníky, které se vždycky objevily, když je nečekal. Ale kdo může čekat patníky, když ničivá zimní vánice skrývá cestu? Ležel ve svém bytě, venku padal sníh. Prosinec, zima v plném proudu, kruh se uzavřel. Nemotorně se zvednul z postele. Tak tohle je ta spálená země. Poházené lahve od vodky, piva, vína, na stole byla malá hromádka kokainu. Nevěděl, co se včera dělo, ale podle své kocoviny mohl usuzovat, že to byla šílená párty. O pár minut později si vzpomněl, že měl spolubydlícího. Kdepak se nám schovává? V bytě nebyl, Pavel se snažil najít svůj telefon, ohmatal si kapsy, ale kromě prázdné peněženky nic nenašel ("Kurva, zejtra mám zaplatit nájem." - další nový důvod k tomu, aby našel spolubydlícího). Cítil, že v pokoji něco páchne. Po malé chvíli přišel na to, že páchnoucí věcí je jeho vlastní dech. Zamířil do koupelny. Zubní pasta vs rozkládající se alkoholový opar. Bitva století. Ale ze všeho nejdřív se ozval močový měchýř. Hektolitry, které pusa vypije, musí ven, o tom žádná. Zvedl záchodové prkénko a všiml si, že v míse cosi plave.
Naklonil se blíž. Lesklé logo Sony Ericsson. "To snad není možný." Pronesl. Ale v hloubi duše věděl, že bude muset volat. Někdy se člověk nevyhne nejhoršímu. Vytáhl si rukáv košile a zalovil v záchodové míse. Po pár sekundách byl ztracený telefon znovu na světě. Vrak Titanicu byl vyloven a připraven k renovaci. Divil se, že ho nezabil elektrický proud, když znovu zapnul mobil. Možná to nemělo dostatečný počet ampér. Nebo měl jenom štěstí. Ať tak, či onak zabrousil do svého telefonního seznamu a hledal číslo spolubydlícího. Kartáče v puse čistil skvrny od vína a jiných jedů, číslo se vytáčelo. Po minutě si už začal říkat, že to položí, ale stalo se nečekané, spolubydlící to zvedl. "Čus, tady Pavel, kde lítáš kámo?" hbitě odpověděl hrdina. Z teleportu v jeho ruce se ozval divný zvuk, ve kterém dokázal rozpoznat jenom slovo "Hlavák", následované opileckým mumláním. Pavel zavěsil a vzpomněl si, že se přišel vymočit. Vrátil se do velké ruiny, které říkal svůj pokoj. Neměl čas ani energii na to, aby vyházel všechny lahve od pití, umyl nádobí a celkově udělal z anarchy punku od Sex Pistols progresivní a promyšlený opus od Pink Floyd. Někdy jindy může začít měnit svět, ale dnes ne. Všimnul si klíčů od auta na kuchyňském stolu. Měl by dojet pro spolubydlícího? Bingo. Převlékl se do oblečení, které vypadalo, že bylo někdy v minulosti prané (Triko a jeany, které měl na sobě předtím, padly za oběť nekonečnému pivnímu holokaustu), zabouchl dveře a utíkal po schodech. Páté patro, než seběhl schody, přemýšlel nad tím, jestli může zkolabovat na schodech. Nový opilecký pot. Skutečnej alkoholovej svět. Starý Fiat Uno čekal jako věrný pes na svém parkovacím místě. Zabouchl za sebou orezlé dveře, dřívější bílá barva pomalu ustupovala hnědému moru. Auto se nemotorně rozjelo, dostat rychlost na padesát kilometrů v hodině byl těžký úkol. Italská bída, kterou rdousila senilita.
Za pár minut dorazil na hlavní nádraží, povšimnul si jakési vyšinuté osoby, která běhala mezi projíždějícími auty. Bizarní zážitek, když se postava dostala před jeho Fiat, došlu mu, že neznámá nahá osoba je ve skutečnosti jeho spolubydlící. "To zase v knajpě měli panáka Tequilly za deset káčé, vocas jeden." Rychle otevřel dveře u spolujezdce a narval naháče do auta. Nový spolujezdec se snažil vyskočit z auta, protože venku byl dobrodružný svět, plný projíždějících aut. Pavel to už nemohl vydržet a vší silou dloubl loktem do žeber. Možná by to neudělal, kdyby věděl, že se jeho skvělý spolubydlící na místě pozvrací a okamžitě upadne do hlubokého spánku. "Nádhera." Utrousil Pavel. Dojel domu, (ne)nápadně přemístil nahého spolubydlícího do bytu a vyčkával, až odejde spánek a dostaví se bdělost. Během těch tří hodin, co byl drahý spolubydlící v kómatu si přinesl z obýváku vodní dýmku a trochu si zahulil. Kromě toho koukal na nějako venezuelsko-bolivijskou telenovelu a při každém hereckém přehrávání si pořádně potáhl. Za několik desítek minut nevypadal vůbec dobře. Konečně se ve futrech objevila hlava spolubydlícího. "Pavle, co se to dělo, ty vole?" Pavel se zmohl pouze na zkouřené koukání do prázdna. "Hele, tohle není prdel, co jsem sakra dělal? Nemám u sebe žádný prachy ani doklady." Konečně vzhlédl od vodní dýmky. "Tak to jsme v prdeli, protože nemám na zaplacení nájmu, tak nás asi vystěhujou." Spolubydlící vytáhl zpod postele bankovku.
"Hele dvě kila, tak si aspoň zajdeme na pivo ne?" Pavel přikývl. Knajpa stála přibližně sto metrů od jejich paneláku. Objednali si pivo a po hodině pití se k nim přidal folkový sbor Valášek, pít s lidmi z Valašska se ukázalo být stejně rozumné jako pít s Rusy. Druhý den se vzbudili kdesi v lese. Pavel se koukal do nebe, když se otočil na bok a všiml si svého Fiatu. "Spolubydla, padáme pryč kurva." Zakřičel a spolubydlící vběhl do korábu. Na palubní desce bylo deset tisíc korun, oba dva koukali jako vyvorané myši. "Co to je?" zeptal se spolubydla. "Já ti nevím, nepamatuju se, že bychom někde měli takovejch prachů." Pavel vzal peníze do ruky a ze štosu vypadl malý lísteček. "Fanda, seber to." pobídl spolubydlícího. "Ty vole, to si děláš prdel?" vykřikl spolujezdec. "Něco se ti nezdá?" Následovalo ticho. Na lístečku byl nápis "Děkuji za všechno, s láskou Klaus." Během několika dalších okamžiků jim došlo, že ty bílé skvrny, co měly na sobě, nebyly od spaní na bílé zdi. "Já se pobleju kurva." zařval Pavel a zvracel z okna auta. "Byli to Valaši ne?" zeptal se spolubydlící. Obrátil post-it lístek a na něm byl nápis "Die Folklore Gruppe Valášek". Okamžitě začal zvracet také. Alkohol a německé folklorní skupiny by se neměly kombinovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama