Punk´s not dead, vy volové !!!!

29. dubna 2012 v 21:28 | Katastrofa |  Povídky - Psycha ze života
Kterak maloměstská rocková hvězda poznala opravdový hardcore
Aneb
Punk´s not dead, vy volové !!!!
Red Sins nebyla obyčejná skupina. Byla to banda vesničáků, kteří neuměli vlastně vůbec nic. Teda nic co by kterejkoliv Franta na vesnici neuměl. Byli to čtyři týpci. Frontman a kytarista 47XH, kytarista Runny11, bubeník Beck a basák K.K.

47XH byl týpek, kterého by většina lidí typovala na nějakýho emáče, černý vlasy, relativně pohublej, furt jenom chodil v černejch hadrech, v levných kopiích Converse All Star (tímhle se odlišoval od těch oveček, co si kupovali drahý Converse a mysleli si jak jsou hrozně alternative) ale řízek od kosti. Dost jel na starý klasice typu Nirvana, Foo Fighters.
Runny11, přesnej opak XHáčka, atlet s mohutně stavěnym tělem. Dost se zúčastňoval různejch školních akcí. Přeborník na krajích. Ten dát někomu ránu, tak prolítne i železobetonem. XH s ním párkrát chodil do posilovny. Dost poslouchal Pop-rock nebo Pop-punk a sem tam i RNB. To znamená, že mu nebyl cizí Blink182, Sum 41 ale bohužel ani Akon.
KK, člověk kterého byste tipovali spíš na hopera, než na basáka. Pořád posedlý ženami a tím jak se k nim dostat. Podle hodně lidí takovej baby face. Ale hudebně to byl machr. V podstatě jel na stejný muzice jako XH. Jenom byl ovlivněn prehistorickým rock´n´rollem, kterému se všichni smály, ale v koutu duše respektovali.
Beck, blonďatý týpek, typ podobný KKáčku, měl asi dva metry, opravdu vysokej řízek. Bubnoval relativně krátce, ale šlo mu to. Všichni se divili, proč bubnuje, když poslouchá techno. Ale proti gustu, no však to znáte ne?

Nikdo z nich neuměl pořádně hrát na nástroje. Ale bavilo je to. Připadalo jim to, že je to dost punkový. Připadali si prostě drsně. Asi jako Sex Pistols v 70. letech, jen bez těch drog.
Ale osud chtěl aby zahráli. Jednoho dne se k nim přiřítil malý mužík. Slovo dalo slovo. A bum. Měli před prvním velkým koncertem v jednom místním pajzlu. Možná tak 45. cenová skupina, nechutnej podnik. Na prestiži mu ani moc nepřidával název Růžový Leguán. Ale koncert v gay hospodě je pořád koncert. Všechno vypadalo tak idylicky. Kdyby nebyl frontman takový kus nehorázného hovada a opět to nepřehnal s alkoholem.

"Kluci, je to v prdeli posrala se mi Jolana!" začal řvát 47XH okamžitě jak přišel do zkušebny.
"Ukaž co s ní máš…" následně odpověděl kytarový mág Runny11.
Frontman vytáhl z pouzdra polámanou elektrickou kytaru značky Jolana. Typ Strat DS 716. Měla zlomený krk.
"Ty seš takovej vocas, máme před koncertem a ty se prostě musíš vožrat jak prase, potom ještě zkurvit kytaru ne? Machr. Teď jdeš za kamarádama a starejte se." pesimisticky řekl Runny.
"Jak jsi to uhod? Měl jsem trošku drsnější večer no. Ráno se vzbudím, bolí mě hlava a zlomená Jolanka vedle mě. Potřebuju novou kytaru!" náléhal XH.
Do konverzace se vložil basák KK.
"Vole, na kytarách cézet maj nějakou akci na Gibsony, prej je to zlevněný." informoval basák.
"Nekecá, viděl jsem tam Les Paula za 30 kolíků." šplhal Beck.
"30 kolíků, ty seš magor, to neseženu." smutně povídal XH
"Pak tam maj taky levný Staggy, ty belgický shity." popichoval ho Runny.
"Jdi se Staggama doprdele. Jedu žebrat na Václavák, čus kluci." statečně pravil 47XH.
"Ty tetřeve, znám jednoho týpka, co má fakt klenot. lubovku Gretsche. Možná ti to prodá, kdo ví." opět zasáhl basák.
"A kde toho řízka zastihnu?" reagoval rychle 47XH.
"Mnooo, bývával v městském divadle, ptej se po Vláďovi." přidával basák.
"Super, díky vyrážím za tím Vláďou, tak čus negři." rozloučil se XH.
"Alláh je věčný." pronesl KK
"Pozdraven buď Oráj." loučil se Runny
"Měj se loláku." rozloučil se Beck.
XH si vzal klíče od auta a zavřel za sebou dveře.

Tak se tedy náš hrdina vydal na cestu. Nastoupil do svého vozu. Dobrá značka. Škodovka po dědovi. Sportovní 60 koňový model 136L Rapid. Už měl 5 stupňovou převodovku. Luxus. Jenomže tenhle konkrétní vůz měl menší závadu. Špatný startér. Sakra. Potupně vytáhl kličku. Přistoupil dozadu ke kapotě. Otevřel a nacpal tam kličku. Točil. Točil. Točil. Stále točil. Ticho. Motor nenaskočil. 47XH znechuceně kopl do auta. Blbý bolševický auto. V kolik mi jede bus? Sakra. Skvělý, fakt skvělý. Nenáviděl vnitřní monolog.
"Prosím,…"oslovil 47XH kolemjdoucího "…nevíte kde jede z tohohle ghetta vlak do Děčína?"
"Tak za hodinu mladej pane." odpověděl postarší muž.
"Děkuju Vám." z nutnosti odpověděl hrdina.
Jeho titanové hodinky ukazovali 16:24. Super hodina. Co budu dělat? Pomalou chůzí se vydal k bolševické popelnici.

"Ty hajzle. Prostě naskočíš. Ty kurvo. Já tě naučím takhle stávkovat." bušil pěstí do motoru.
Stalo se to co nečekal. Motor s mohutným zavrčením jak se na 1,3 litrový motor sluší zahučel. Honem naskočil dovnitř a vydal se na spanilou jízdu. Nenáviděl to. Koukal z okna. Nikde nikdo. Mrtvé město. Vůbec ho to neuklidňovalo. Je pátek večer a nikde nikdo. Co se to s těma lidma děje? Po několika kilometrech se dostal do Děčína. Tady byla situace o poznání lepší, už to nebylo město duchů, pouze opuštěné město kdesi v Afghanistánu. Kde je to posraný divadlo? Na druhý straně. Dopravní zácpa. Miluju tohle město.

Všichni řidiči zuřivě troubili. XH se snažil udržovat ten prehistorický motor v chodu. Proto túroval motor. Všichni na něj sice koukali a smáli se jeho zrezlému oři, ale jemu to bylo jedno. Do té doby než vystoupil muž z Audi S8, které stálo před ním. Chlap jak hora.
"Kámo, hele trochu ti to doutná, mám zapnutou klimatizaci a jde mi to všechno dovnitř"
XH se začal vymlouvat. "Ale já to musím tůrovat, má to v hajzlu startér"
Muž mu to nesežral. "Ještě jednou to vytůruješ, tak ti rozbiju hubu a odtlačím ten křáp do škarpy."
"Jdi doprdele ty zmrde. Co říkal tvůj slepičí mozeček?" řekl 47XH, i když věděl, že tohle není věc, která se sluší říct nabušenému kulturistovi. Měl pravdu. Sice měl pomalejší zapalování, ale došlo mu to. Čapnul XHáka za flígr, hodil ho do škarpy. Při pomalejším záběru bylo jasně vidět, jak XH elegantně s sebou strhl patník. "Budu tě žalovat ty zmrde." řval v letu XH. Nejvíc ho šokovalo, že odtlačil i ten bolševickej zgarb. "Neměls mě srát zasranej inteligente." Zařval na něj kulturista, který potom spokojeně zalezl do Audi. Podivnou shodou okolností se zácpa rozjela.

XH se snažil vytáhnou oře ze škarpy. Marně. Pochroumal si ruku. Docela to bolelo. Se zvoláním "svině!!!" kopl do vozu. Dál pokračoval pěšky. Ne, to snad není možný. Fízlové.
Samozřejmě že tu pokutu neukecal. Jistě, že je všechny urazil. Dostal pokutu. Dost mastnou. Musí jít dál. Jde dál. Už je skoro u divadla a stálo ho to jenom 5 litrů, baladička. Sakra náckové. "Sieg ty malá kundo. Teď nám podržíš. Ty černý vlasy budou bílý. Muhehehe." Samozřejmě se do toho přidali i další náckové. "Nádherná buznička z tebe bude hehe."
Ale XH se nedal zastavit. Pamatoval si na chvat, kterej dělal Van Damme ve filmu JCVD. "Ukážu Vám trik." říká XH. "Koukám, že máš nezapálenou cigaretu, čum vole." XH stál na jedné noze a vší silou kopl. Obloučkem chytl cigaretu, naneštěstí i nácka. Ten to asi nečekal. XH utíkal do budovy divadla. "Zmrde, zabijem tě!!!" řvali za ním náckové. Naštěstí nějaký lidumil zavřel dveře.

Před ním stál v košili Vláďa. Vypadal tak na třicet, černé vlasy, v ruce zrovna držel akustického Gretsche, podle XH to byl jeden z mála posledním hipísáků co tu žili, možná to bylo jenom černými dlouhými vlasy, ale přišel mu tak.
"Co tady děláte?" ptal se vystresovaného XH.
"Jsem frontman od Red Sinsů, mám problém s kytarou a slyšel jsem, že se chcete zbavit pololubového Gretsche." pohotově odpověděl XH.
"Jo to je fakt, je to můj malej zázrak, ale už nemám místo v mé sbírce, musel jsem si koupit toho nového Gibsona Les Paula, co se roboticky ladí, tak se musím zbavit týhle krásky." replyoval Vláďa.
"Mohu ho vidět?" netrpělivě řekl XH.
"Jo, žádnej problém." dobrosrdečně řekl Vláďa. "Tak pojď za mnou."

Postupovali schody nahoru do divadelní zvukárny. Divadlo bylo opuštěné. Dnes se žádné vystoupení nehrálo. Páteční pohodička. Vláďa otevřel dveře a rozsvítil světlo. Na židli se leskl bílý Gretsch.
"Kámo tak tohle je ta kráska Gretsch White Falcon. Je originální z roku 1977, sehnal jsem ji v Americe, prej na ní hrál ten týpek z Red Hotů, Hrál na ni Californication. Potom ale ve skříni našel nějakýho starýho Fendera Stratocastera, tak se tohohle miláčka zbavil a já ho levně odkoupil.Jak jenom se jmenoval, počkej Fru….ehm….Fri….Frusciante, znáš ho ne?"
S XHáčkem se zatočil svět. "Myslíte 17. nejlepšího kytaristu všech dob? Jasně, že ho znám, má úžasný sólovky, hodně lidí si myslí, že si hodně vypomáhá efektovejma pedálama, ale já na to kašlu. Idol."
Vláďa se viditelně usmál. "Znalec se nezapře. Můžu ti ho nechat za 20 kolíků."
S XH to trhlo. "Ty jo sorry chlape, ale já jsem úplně v hajzlu s prachama, co kdybych si ji jenom půjčil do tý doby, než budu mít opravenou Jolanu?"
"Jolanu říkáš? Hehe, vlastenec, hraje na ni Márdi z fiXy. Tak jestli chceš tuhle krásku půjčit, podrobím tě lehkýmu testu, kterej každej kytarovej mág musí udělat." S úsměvěm na tváři pronesl Vláďa. XH chvilku divně koukal, ale co mu jinýho zbejvalo, nějakou kytaru na ten koncert prostě potřebuje.
"Dobře sem s tím testem."
Vláďa viditelně přikývl. "Tak se mi to líbí. Dostaneš tři otázky. První otázka jak se jmenuje folkový Alter Ego Toma Morella z Ragů a Audioslave?"
XH se zamyslel, Morello, Tom Morello, sakra folk.
"Už to mám Nightwatchman." vyhrkl XH.
"Chytrej kluk. Druhá otázka, říká ti něco Band of Gypsys? S jakou kytarovou hvězdou jsou spojováni?" zaujatě pronesl Vláďa.
"To je jednoduchý Jimmy Hendrix." ironicky řekl XH.
"Překvapuješ mě. Tvoje poslední otázka. Proč odešel Slash z Guns´n´Roses?"
Ty krávo. Tak tohle nevěděl.
"Ehh no já nevím, tak všichni utíkali protože se nemohli snést s Axlem Rosem."
Vláďa se temně pousmál. "Skoro, ale sám to nevím. Jenom jsem tě zkoušel, taky jsem si to myslel. Pochop mě přeci nemůžu někomu půjčit Gretsche, kterej by nedokázal odpovědět na tyhle otázky přeci. Támhle je pouzdro na Gretsche. Buď na něj opatrný."
XH byl štěstím bez sebe Gretsch. Bomba.

Rozloučil se s Vláďou a vyšel před budovu divadla. "My tě naučíme ty emo sráči kopat do bílé rasi!!!" Kurva ty náckové tu byli.. Jen ho viděli a šli mu po krku. Utíkal. Autobus. Super, jen to stihnout. Už se začínal rozjíždět. Když vpadl dovnitř zrovna se rozjížděl. Autobusák si ho samozřejmě nevšiml. Oddychl si. Na další zastávce přistoupil revizor. Doprdele. XH si začal uvědomovat, že tenhle den začíná stát opravdu za hovno.
"Kontrola jízdenek." zařval revizor. XH se už asi po milionté toho dne začal cítit jako totální loser. Revizor postupoval k němu. Stále víc a víc se blížil. Z přemýšlení o revizorovi ho vytrhl pohled na jeho auto. Projížděli zrovna okolo. Policajti se smáli tomu vraku. Lidi z odtahovky taky. XH se ironicky usmál. Kurva už zase.
"Vaši jízdenku prosím." ozval se revizor.
"Nemám ji." odvětil hrdina.
"Tak to máme za 500." pousmál se revizor.
"Nemám" řekl XH a ukázal revizorovi prázdnou peněženku.
"Ty malej hajzle, já tě naučim jezdit na černo." vykřikl revizor a vrazil XH ránu.
Spadl na zem. Otevřenýma dveřma. Docela dost to bolelo.
"A už ať tě tu nikdy nevidím ty zmrde." zařval revizor už podruhé v řadě.
XH byl v šoku, ještě že držel pevně v ruce pouzdro s kytarou. Několik lidí se dívalo jeho směrem a smálo se. Několik romských hip-hoperů efektivně napodobovalo jeho pád. Bohužel si jeden z nich vyrazil při pádu o schod zub. Ostatní se mu smáli. Nakonec se i XH na zemi nuceně smál, i když ho doma učili, že se nemá smát menšinám a už vůbec ne lidskému neštěstí.

Zvedl se a labužnicky si olízl rty. Podíval se na hodinky. 21:47. "Proboha co jsem dělal tak dlouho?" ptal se sám sebe. "Musím se dostat domů." pokračoval ve vnitřním monologu.
Najednou mu začal vibrovat mobil.
"Prosim, tady iks-háčko" ozval se XH.
" Čus negře, tady KK, zrovna tě vidím jak támhle stojíš, nechceš vzít domu?" ozvalo se z druhé strany.
"Kde seš?" ptal se XH.
"Ta zelená Škodovka vole." zasmál se KK.
"Vidím, jdu tam čus." opětoval palbu XH.


"Alláh je věčný." pozdravil ho KK, když si XH sedal do jeho rozpadlé Škody.
"Jasně, hele tak koukej mám už tu kytaru vole, dobrá ne? Vláďa říkal, že mi ji půjčí, když splním jeho posranej test, brnkačka." s úsměvem na rtech vykládá XH.
"Jo to je tý mrdce podobný, dobrý ne? Ty vole, hele co se ti vůbec stalo? Máš nějakou podlitinu v obličeji." zeptal se KK.
"To je dlouhej příběh."
KK se k němu natočil. "Máme delší cestu."

Druhý den večer
Stáli za zataženou oponou.
"Chlapci za chvíli budete hrát." Ozval se malý mužík.
XH se pomaličku otočil ke kapele a jako správný frontman musel zkontrolovat všechny.
"Tak niggaz máme všechno připravený?" naposledy se ptal XH.
"Bubny bubnují." odpověděl Beck.
"Les Paul válí." pousmál se Runny11.
"Basa?" starostlivě se zeptal XH.
"Hoooooobluj děvko." zařval KK.

Nějaký malý chlapeček přiběhl na podium. "Máme tady moc hustou kapelu, sice hrajou poprvé, ale je to prej jedinej českej Rapcore vy svině, tak si to poslechněte kurva!"
Opona se elegantně rozestoupila. Reflektory slávy osvítili kapelu. XH se usmál (v nestřeženém momentu mu ukápla slina na čistou podlahu), Runny ukrkl, KK uprdl a Beck na několik málo sekund zkolaboval
"Čus, jsme Red Sins a zahrajem Vám pořádný vypalovačky, co jsme složili jenom pro vás.Takový český Rapcore classic" mluví do mikrofonu XH.
"1, 2, 3" bouchal paličkami o sebe bubeník.
Vrouuuuuu brnkl Runny do Les Paula.

"1991 má láska, můj svět, můj život. Vyrůstal jsem na grunge, punk, žádný niggaz without anger. Tak mi řekni, proč dneska posloucháme takový sračky." začal rapovat XH.
"Nejsem kokot, nejsem kokot." pomáhal s vokály KK.
" Naše generace dospívá do nádhernejch let, tak proč všichni jedete na komerčních sračkách?" opět zarapoval XH a začal brnkat na Gretsche. Lubovka se nezapřela.
"Solo kurva!" zařval XH a energicky okopíroval Kurtův skok do bubnů. Byl elegantně odražen loktem Becka. Všichni jeli sóla. Bylo to fakt dost drsný. XH se válel na zemi a jamoval, Runny divoce házel hlavou při tom co metal metalové rify, KK střílel po basovce prsty a Beck prorazil buben, jak rychle bubnoval a neustále ukazoval prostředníček na XH a nahlas řval výhružky, že mu nebude nějakej siflák skákat do bubnů.

Koncert měl úžasný úspěch. XH se zvedl, zjistil že Gretsch je trošku víc v omláceném a pozvraceném stavu, no snad to Vláďa pochopí. Runny se nešťastně během koncertu bouchl kytarou a vyrazil si zub. KK při basovém sólu vyrval strunu a střelil se s ní do prstu. Beck dostal nervový záchvat z toho kterak mu XH přátelsky skočil do bubnů. Jednu chvilku bylo vidět, jak mu jdou sliny od pusy, později říkal, že to bylo z jedné dámy v první řadě. Ale lidem se to líbilo, nejenom to slintání, zvracení, flákání se kytarou do obličeje či pinkání strunou za tisíc korun.. Už uklízeli. Když se XHámu dohnala nějaká fanynka..
"Ahoj, já jsem Kate, ten koncert byl fakt super, jenom jsi nemusel tak moc zvracet co teď děláš?"
"Zdar, no tak snažil jsem se viď. No tak já a čínský jídlo to nejde dohromady. Teď? No nic moc…" odpověděl XH.
"Nechceš jít se někam pobavit?" šibalsky se usmála Kate a letmým pohledem se dotkla ňadra.
"No proč ne….." zazářily oči XHámu a jemně se podrbal na hlavě.
"XH ty seš takový prase…." řvali za ním kamarádi"…nepřiveď ji do jináče vole."
"Punk´s not dead, vy volové….." vesele řval XH.
Zahli do uličky. Kde je nikdo neviděl.
Kate ho chytla za ruku. XH se pousmál a políbil ji. Budu slavná rocková hvězda pomyslil si.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama